Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 14444038



*

nr 1444 4038


Hans Viksten

(1926-1987), Sverige


12 pieces, Hans Viksten (1926-1987), Sweden. Kroki. Unsigned. Sheet: 70x44 cm, unframed,


GRAPHITE DRAWING, 12 st. Kroki. Osignerade. Bladets mått: 70x44 cm, oramade


Hans Viksten, Swedish painter, born 1926, dead 1987.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday January 24 2022
at 19:01:42



  • Artist/Designer

Hans Viksten

Hans Viksten, Swedish painter, born 1926, dead 1987.

Read more about Hans Viksten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts hans viksten kroki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr